АМБАСАДОР ШВАЈЦАРСКЕ ПОСЕТИО ЈЕ НАШУ ШКОЛУ

Амбасадор Швајцарске, Филип Ге, је 10. маја посетио нашу школу, као једног од представника корисника пројеката који се у Крушевцу спроводе уз подршку Швајцарске амбасаде. Пројекти који су у току се односе на енергетску ефикасност и управљање енергијом, као и на образовање младих.
У нашој школи ће у оквиру “Пројекта енергетске ефикасности и управљања енергијом” бити урађена термоизолација фасаде, замена преосталог дела прозора, те замена постојећих светиљки лед сијалицама.
Овом приликом, амбасадор је разговарао са ученицима шестог разреда који су у оквиру поменутог пројекта недавно учествовали у радионици енергетске ефикасности. Ђаци су потврдили констатацију амбасадора да су они генерација која ће спасити планету, а на питање како могу да допринесу енергетској ефикасности ученици су одговорили да би требало да гасе светло када напуштају просторију, да искључују воду током туширања, да би требало радити изолације на кућама и уграђивати соларне панеле.