Бројеви

У среду, 24. маја, поводом манифестације Мај месец математике, ученици 6. разреда су присуствовали предавању о бројевима. Наставница математике Ивана Крупниковић је за ту прилику припремила  презентацију, ученике увела у свет бројева, римских и арапских цифара, упознала их са мноштвом занимљивих чињеница и са њима поделила пар математичких тајни.

Ученици су добили пуно интересантних података, од тога како су се писали бројеви у Египту, преко тога зашто се 13 сматра несрећним бројем, шта је савршен број, зашто многе зграде у Кини немају 4. спрат, па све до тога како је популаран интернет претраживач Гугл добио име, и какве то везе има са математиком.

Ученици су  се упознали са тиме колико је математика лепа, какве им све чари пружа и зашто има толико пуно разлога због којих је волимо.