ДАН ДЕВОЈЧИЦА

У сарадњи са Канцеларијом за младе Одељења за друштвене делатности 27.04.2017. године у просторијама Регионалне привредне коморе Крушевац, у оквиру програма “Професионална оријентација у Србији” реализован је догађај “Дан девојчица”.

Дан девојчица се организује у целој земљи и широм света са намером да се девојчице оснаже да приликом одабира будућих професија не подлежу стереотипима попут поделе на мушке и женске послове, већ да се руководе личним интересима и талентима.

Обележавању Дана девојчица присуствовале су девојчице из крушевачких основних школа, а међу њима биле су и девојчице 7. и 8. разреда наше школе, уз пратњу педагога. Девојчице су имале прилику да буду инспирисане женама које су постигле успех у следећим професионалним каријерама: обућар, ватрогасац, саобраћајац, ветеринар и новинар.