НАЦИОНАЛНИ ДАН КЊИГЕ И ДАН НАРОДНЕ БИБЛИОТЕКЕ СРБИЈЕ

Поводом обележавања Националног дана књиге и Дана Народне библиотеке Србије, у библиотеци ОШ „Јован Поповић“ одржава се вишедневна радионица за ученике од првог до петог разреда.

Подржали смо акцију ЧИТАЈ ГЛАСНО, и позвали родитеље, баке, јавне личности, да читају ученицима у простору школске библиотеке, одабрану прозу и поезију.

Овај својеврсни празник књиге мотивисаће наше ученике да сами препоруче неку књигу својим друговима или да је поклоне библиотеци или другу.

У опуштеној атмосфери, уз чај, удобно седећи на јастуцима и клупама, ученици и наставници доживеће посебно искуство уживајући у лепој писаној речи и изговореној од неког другог…