„Нека победи живот“

На конкурс са темом „Нека победи живот“, који смо ове године први пут организовали у знак сећања на колегиницу Силвану Михајловић, стигло је преко двеста радова из целе Србије.

Жири у саставу: Снежана Стефановић Милановић (председник жирија и директорка школе), Драгана Шошкић, Душка Милосављевић, Сања Младеновић, Тамара Милутиновић, Невена Богдановић и Владица Радојевић (наставници српског језика и књижевности), након појединачног бодовања од 1 до 15 поена између петнаест радова који су ушли у ужи избор, изабрао је три равноправна победника:

1. Јован Рајовић, ученик 5. разреда ОШ ,,Нада Пурић“ из Ваљева (шифра ,,Победа“) – предметни наставник Рајна Бранковић;
  2. Александар Јанић, ученик 6. Разреда ОШ ,,Димитрије Туцовић“ из Краљева (шифра ,,Копсомитико“) – предметни наставник Зорица Кнежевић;
  3. Ђорђе Васић из ОШ ,,Јован Поповић“, Београд (шифра ,,Б007П“) – предметни наставник Биљана Пауновић.

Од срца се захваљујемо на учешћу свим школама, наставницима и ученицима из Аранђеловца, Ваљева, Ужица, Суботице, Врњаца, Рашке, Марковца, Смедерева, Прокупља, Београда (општине Врачар, Стари Град, Палилула, Нови Београд, те места Бели Поток, Раковица, Барич, Јајинци, Борча), Владичиног Хана, Сурдулице, Левасоја, Бујановца, Краљева, Сочанице, Младеновца, Крушевца, Кањиже, Севојна, Пожеге, Лепосавића, Ниша, Бруса, Косовске Митровица, Ивања, Великог Поповића, Дрена, Лепосавића, Алибунара, Доморовца, Ранилуга, Врања, Мола, Угљара, Косовог Поља, Елемира, Подвршке, Опова, Боке, Друговца, Пирота, Сурдулице, Шапца, Панчева, Трстеника, Новог Пазара, Врњачке Бање, Вражогрнаца, Књажевца, Лесковца, Пријепоља, Пожеге, Елемира, Мраморка, Параћина, Новог Сада, Косјерића, Кикинде, Сече Реке, Новог Села, Рибара, Јагодине, Kосовске Каменице, Селевца, Бродарева, Гојбуље, Вучитрна и Карана.

У радовима који су пристигли ученици су показали завидан степен писмености, маштовитости и лепог стила писања. Из тог разлога, наша школа је донела одлуку да сачинимо пригодан зборник радова, а заинтересовани ученици и наставници више обавештења могу добити путем мејл адресе vladica.radojevic@gmail.com.

Све најбоље у Новој години!