“ПРУЖАМ ТИ РУКУ”

На наш други по реду литерарни конкурс посвећен драгој колегиници и наставници српског језика Силвани Михајловић (с овогодишњом темом “Пружам ти руку” у три категорије: песма, есеј, прича) јавило се седамдесет троје ученика од 5. до 8. разреда из Београда, Новог Сада, Ниша, Крушевца, Гуче, Трстеника, Борче, Сремске Митровице, Пожеге, Обреновца, Врбаса, Зрењанина, Јунковца, Змајева, Бачког Новог Села, Младеновца, Лока, Новог Пазара, Инђије, Ужица, Бачке Паланке, Гаја, Конака, Селенче, Степановићева и Алексинца.

Жири у саставу Снежана Стефановић Милановић (директорка школе), Сања Младеновић, Душанка Милосављевић, Тамара Милутиновић и Владица Радојевић (наставници српског језика и књижевности) имао је тежак али пријатан задатак да од великог броја врло квалитетних и зрелих књижевних радова изабере најупечатљивије. Овогодишњи победници су:

–  у категорији приче имамо две равноправне прве награде, и то: рад Хене Љајић, ученице 7. разреда из ОШ “Братство” из Новог Пазара, и рад Сергеја Јовића, ученика 6. разреда из ОШ “Стефан Немања” из Ниша;

– у категорији песме, две равноправне прве награде освојиле су Лана Стојановић, ученица 8. разреда из ОШ “Зоран Ђинђић” у Нишу и Марија Бабић, ученица 5. разреда из ОШ “Емилија Остојић” из Пожеге;

– у категорији есеја, награђује се Марија Кисић, ученица 7. разреда из ОШ “Јован Јовановић Змај” из Змајева.

Најлепше се захваљујемо свим учесницима конкурса и честитамо награђеним ученицима, њиховим наставницима и школама!