упис нове генерације првака

Обавештавамо Вас да упис нове генерације првака

у Основну школу “Јован Поповић” ,

за школску 2021/2022.годину,

почиње 01.4.2021.године и врши се до 31.5.2021. године

Полазак у први разред је обавезан за сву децу рођену у периоду од 01.03.2014. до 28.02.2015. године,

односно за сву децу која ће до почетка школске године

имати најмање 6,5 а највише 7,5 година.

Дете старости од 6 до 6,5 године може да се упише у школу након провере спремности за полазак у школу, а коју врши психолог школе.

• Упис ће се вршити електронским путем преко Портала еУправа на који ће родитељи/други законски заступници од 23.3.2021. до 28.5.2021. године моћи да закажу термин уписа и тестирања детета.
  • Подршку родитељима у вези са Заказивањем термина за упис и тестирање детета пружа Министарство просвете, науке и технолошког развоја РС преко броја телефона 011/7350557 на који могу да поставе сва питања која имају у вези заказивања термина.
  • Родитељ који није у могућности или не жели да закаже термин преко Портала еУправа може да се обрати Школи у вези уписа и заказивања термина.
  • Родитељи/други законски заступници који су већ пријавили децу и попунили обрасце не треба да врше упис преко Портала еУправа, јер ће их школа унети у систем и обавестити их о заказаном термину.
  • Родитељ је у обавези да Школи приликом доласка на тестирање и упис детета достави само потврду о лекарском прегледу, ако је лекарски преглед обављен код приватног лекара. Ако је преглед обављен у државној ординацији није потребно достављати потврду, али је потребно да преглед буде обављен као би школа по службеној дужности прибавила потврду о обављеном лекарском прегледу.
  • Извод из матичне књиге рођених, потврду о пребивалишту и потврду о завршеном предшколском програму Школа прибавља по службеној дужности.
  • Потребно је да родитељи/други законски заступник попуне и ПРИЈАВУ ЗА УПИС ДЕТЕТА У ПРВИ РАЗРЕД (молимо Вас да унесете све тражене податке)
  • Пријаву можете преузети на сајту школе, osjovanpopovic.edu.rs, а затим их попуњене доставите на мејл школе osjpopovic@gmail.com.
  • За помоћ се можете обратити и секретару школе, Дубравки Трипковић, на телефон 037/448052 или 064/8856850 у периоду од 10,00 до 14,00 часова.
  • Молимо Вас да нас у мејлу приликом достављања попуњеног обрасца обавестите да ли сте извршили заказивање термина преко Портала еУправа.

Хвала на сарадњи и разумевању!

Директор школе

Снежана Стефановић Милановић

Пријаву за упис детета у први разред можете преузети овде.