„ ЧУВАЈМО КЛИМУ – ЧУВАЈМО ЗДРАВЉЕ“

ИЗЛОЖБА И РАДИОНИЦЕ  ФРАНЦУСКОГ ИНСТИТУТА  „ ЧУВАЈМО КЛИМУ – ЧУВАЈМО ЗДРАВЉЕ”

Поводом обележавања Дана енергетске ефикасности, који се обележава 05. марта сваке године,  у Центру за стручно усавршавање у сарадњи са Француским институтом, Градом Крушевцом и Радном групом за еколошко образовање 06.03 – 17.03.2017.године, отворена је изложба са интерактивним радионицама „Чувајмо климу – чувајмо здравље“ за ученике основних и средњих школа. Интерактивне радионице обухватају радионице из биологије, физике и информатике а реализују их наставници ОШ „Јован Поповић „, ОШ „Драгомир Марковић“ и ОШ „Доситеј Обрадовић“. Ученици седмог разреда  ОШ „Јован Поповић“ су првог дана посетили изложбу и радионице, и упознали се са биодиверзитетом и исхраном, значајем енергије сунца и програмирањем из информатике. Реализатори радионица првог дана су били Драгана Милићевић – физика, Оливера Коларић – биологија и Ивана Вучинић – информатика. Наставници ОШ Јован Поповић који су реализатори радионица у наредним данима су: Лидија Бјелица, Зорица Јовановић и Владимир Ацковић.