Category: Информације

 

ПОСЕТА НАШОЈ ШКОЛИ

Дана 28.03.2016. године гостију наше школе били су ученици и наставници ОШ “Кнез Лазар” из Великих купаца и издвојених одељења у Мајдеву, Себечевцу, ћелијама. Сарадња ове две школе постоји већ пар година уназад, тако да је ово била узвратна посета колега и ученика ОШ Кнез Лазар.
Као Иницијатори сарадње пригодну реч добродослице упутили су директор наше школе Снежана Стефановић Милановић, ја вероучитељ Марко Цветковић.
Послужење за драге госте припремили су Родитељи ученика другог и трећег разреда . Овом приликом захваљујемо им се на срдачном одзиву.
Као датум посете  је изабран је овај дан јер се данас обележава СВЕТСКИ ДАН ПОЗОРИШТА. Тим поводом је Одељење II-4 са својом учитељицом Снежана Ћосовић Миловановића извело представу “Принцеза на зрну грашка” у Белој сали Културног центра Крушевац.
Захваљујемо се гостима на одзиву, лепим рецима и дружењу !!!

no images were found

КОШАРКАШИ ПРВИ НА ОКРУЖНОМ

30.марта у Хали спортова у Крушевцу одржано је окружно такмичење у кошарци за ученике основних школа.Учествовало је пет екипа и постигнути су следећи резултати:

Квалификација
ОШ“Јован Курсула“Варварин – ОШ“Јован Јовановић Змај“ Брус 23:15
Полуфинала –
ОШ“Аца Алексић“Александровац – ОШ“Миодраг Чајетинац Чајка“Трстеник 33:25
ОШ“Јован Поповић“Крушевац – ОШ“Јован Курсула“ Варварин 44:15

Финале – ОШ“Јован Поповић“Крушевац – ОШ“Аца Алексић“ Александровац 37:15

Састав екипе ОШ“Јован Поповић“ :
ВЕЉКО МИНИЋ 8/4
ИЛИЈА ПОПОВИЋ 7/4
КОСТА ПЕТРУШЕВСКИ 8/2
ДАНЕ ЈОВАШЕВИЋ 7/4
ВОЈИН ЋИРИЋ 8/2
ИЛИЈА ИВЕЗИЋ 7/3
ВЛАДИМИР КОСТИЋ 8/4
МИХАЈЛО ЈЕВТИЋ 8/3
АНДРЕЈ ПЕТРОВИЋ 8/2
МАРКО ЦИНЦАРЕВИЋ 7/1
АНДРИЈА МИЛОСАВЉЕВИЋ 8/3
ДИМИТРИЈЕ МИЛЕНКОВИЋ 7/1
ЈОВАН ПОПОВИЋ 8/3
ЛУКА МАТИЋ 7/1
ЂОРЂЕ СТОЈАНОВИЋ 8/3
ФИЛИП ЈОВАНОВИЋ 7/2
МЛАДЕН ТОМИЋ 7/1

no images were found

РЕЗУЛТАТИ СА ТАКМИЧЕЊА

OПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА

  1. Матија Марјановић 3.место
  2. Петар Јанићијевић 3.место
  3. Анастасија Љубисављевић 3.место
  4. Ана Николић 3.место
  5. Мина Јефтић 3.место

Предметни наставник : Јелена Марковић

OКРУЖНО  ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА

  1. Петар Јанићијевић – 1. место
  2. Анастасија Љубисављевић 2.место
  3. Матија Марјановић 3.место

Предметни наставник : Јелена Марковић

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

III разред

  1. Мутавџић Неда 3/1- 2. место, учитељица Јасмина Лазић

похвала- Димитрије Бошковић 3/1, учитељица Весна Миленковић

IV разред

  1. Вања Ђурић 4/ 1    1.  место, учитељица Драгана Бабић
  2. Тадија Јелесијевић 4/1  2.место, учитељица Драгана Бабић
  3. Лука Миленковић 4/3     2.  место, учитељица Сандра Поповић
  4. Бојана Милосављевић 4/4   2.место, учитељица Светлана Рудић
  5. Јован Милојевић 4/4  3.место, учитељица Светлана Рудић
  6. Уна Степић 4/1   3.место, учитељица Драгана Бабић
  7. Вељко Косјр 4/1     3.  место, учитељица Драгана Бабић

похвале

Матија Милосављевић 4/1
Ленка Цветковић 4/4
V разред
       1. Богдан Стошић 5/1                      2.место
       2. Никола Пуношевац 5/1               2.место

  1. Милица Аздејковић 5/1               2.место
  2. Илија Мутавџић 5/3                      2.место

 НАСТАВНИК: ИВАНА КРУПНИКОВИЋ
– похвале:
Илија Волјиновић 5/1

Павле Филиповић 5/1

Василије Пајчин 5/4

Павле Ђурђевић 5/3

 НАСТАВНИЦИ: ИВАНА КРУПНИКОВИЋ и МАРИЈА ПРУТКИН

VI разред
1. Мина Милетић 6/1                      2.место
2. Алекса Христов 6/5                    2.место

НАСТАВНИЦИ: ИВАН ЛИСИНАЦ И ИВАНА КРУПНИКОВИЋ

1.Миона Петровић 6/1 3.место

НАСТАВНИК: ИВАН ЛИСИНАЦ

– похвале:
Јована Нешић  6/5

Сашка Савић  6/5

НАСТАВНИК: ИВАНА КРУПНИКОВИЋ

VII разред

– похвале:
Матеја Јовановић  7/3

НАСТАВНИК: МИРЈАНА ЈЕВРЕМОВИЋ

VIII разред
1. Андреј Петровић  8/2                      2.место
НАСТАВНИК: МИРЈАНА ЈЕВРЕМОВИЋ

  1. Ана Николић 8/1 3.место

НАСТАВНИК: ИВАН ЛИСИНАЦ

Општинско такмичење из физике

  1. разред
  2. Мина Милетић 1. место

похвале:

Тамара Раковац 6/5

Страхиња Арсић 6/5

НАСТАВНИЦИ: СУНЧИЦА АГАТОНОВИЋ И ГОРАН МИЛИЋЕВИЋ

7.разред

  1. Ања Милутиновић 7/4 3. место

Општинско такмичење из биологије

5.разред
1. Илија Војиновић 5/1              
2.Никола Пуношевац  5/1             
3.Богдан Стошић  5/1
4.Илија Ивановић  5/2            

Предметни наставник: Снежана Радосављевић

  1. разред
    1. Михајло Станковић 6/5
    2. Огњен Неранџић 6/3                
    3.Теодора Рашић  6/2   
    4.Ана Цветковић  6/1
  2. Миња Матовић 6/2

Предметни наставник: Снежана Радосављевић

  1. разред
    1. Милица Илић 7/2
    2.Дејан Мојсиловић 7/3
    3. Ања Милутиновић  7/4
  2. Лука Матић 7/1
  3. Дејан Стојановић 7/1

Предметни наставник: Оливера Коларић

8.разред
1. Теодора Јелесијевић 8/2
2.Андреа Милошевић 8/1
3. Ана Николић 8/1    4.Андријана Кизић 8/2

Предметни наставник: Снежана Радосављевић

Општинско такмичење из хемије

7.разред

  1. Лука Матић 7/1 3. место
  2. Дејан Стојановић 2. награда
  3. Никола Милосављевић 3. награда

Наставник Дејан Радмановац

Општинско такмичење из географије

7.разред

1.Стефан Попадић 7/2  3.место

наставник АЛЕКСАНДАР МИХАЈЛОВИЋ

  1. разред   1.Лазар Нешић 8/4  2. место  2,  Лука Обрадовић 8/4  3. место

Наставник Лидија Бјелица

Општинско такмичење из историје    

5.разред  

1.Павле Ивановић5/4

НАСТАВНИК : Гордана  Минић

7.разред

  1. Никола Грубић 7/2 1.место
  2. Дејан Стојановић 7/1 2. место

НАСТАВНИК : Гордана  Минић

8.разред

  1. Вељко Петровић 8/4 1.место

НАСТАВНИК : Гордана  Минић

Општинско такмичење рецитатора

  • 2,место Филип Фаркаш 5/3
  • 3.место Павле Ивановић 5/4

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ:

од I-IV  разреда обезбедили су :
1.место Анастасија Тричковић 4/1
2.место Лука Перовић  3/2
3.место Миња Петровић 4/4

На Општинско такмичење од V-VIII разреда пласирали су се:
1.место Павле Ивановић 5/4
2.место Филип Фаркаш 5/3
3.место Мила Тончић 7/1

НАСТАВНИЦИ: СИЛВАНА МИХАЈЛОВИЋ И ДРАГАНА ШОШКИЋ

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА-ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

8.разред :
1.место Мина Јевтић  8-4
2.место Ивана Николић 8-3
НАСТАВНИЦИ: САЊА МЛАДЕНОВИЋ И ДУШАНКА МИЛОСАВЉЕВИЋ

Физичко васпитање:

  • КОШАРКА

фИНАЛНИ ТУРНИР- ПИОНИРИ – 1. МЕСТО

          фИНАЛНИ ТУРНИР- ПИОНИРКЕ – 2. МЕСТО

  • ПЛИВАЊЕ- СПИСАК ПЛАСИРАНИХ НА ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО

Вукашин Косјер 3. место

Ленка Цветковић 1. МЕСТО

Ема Станојевић 2. МЕСТО

Лазар Филовски 1. МЕСТО

Анастасија Николић 2. МЕСТО

Ива Терзић  1. МЕСТО

 

ЕКИПНО- ПЛИВАЊЕ- ГРАДСКО ПРВЕНСТВО

1.место мушка екипа  

1.место женска екипа

  • ОДБОЈКА

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

ЕКИПНО- ДЕЧАЦИ- 2. МЕСТО

  • ФУДБАЛ

ГРАДСКО ПРВЕНСТВО

ЕКИПНО- ДЕЧАЦИ- 2. МЕСТО

ЕКИПНО- ДЕВОЈЧИЦЕ- 2. МЕСТО

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕРАЗРЕД

1.ТАДИЈА ЈЕЛЕСИЈЕВИЋ- 1. НАГРАДА

УЧИТЕЉИЦА  ДРАГАНА БАБИЋ

ЛУКА МИЛЕНКОВИЋ- 3. НАГРАДА

УЧИТЕЉИЦА САНДРА ПОПОВИЋ

БОЈАНА МИЛОСАВЉЕВИЋ- 3. НАГРАДА

УЧИТЕЉИЦА СВЕТЛАНА РУДИЋ

 ПОХВАЛА:ВЕЉКО КОСЈЕР, УЧИТЕЉИЦА ДРАГАНА БАБИЋ

  • ПЕТИ РАЗРЕД
  • ПАВЛЕ ЂУРЂЕВИЋ 5/3 – 1. НАГРАДА
  • БОГДАН СТОШИЋ 5/1- 1. НАГРАДА
  • ИЛИЈА ВОЈИНОВИЋ 5/1- 2. НАГРАДА
  • ПАВЛЕ ФИЛИПОВИЋ 5/1- 2.НАГРАДА
  • НИКОЛА ПУНОШЕВАЦ 5/1- 2. НАГРАДА
  • МИЛИЦА АЗДЕЈКОВИЋ 5/1- 2.НАГРАДА

НАСТАВНИК    ИВАНА КРУПНИКОВИЋ

ВАСИЛИЈЕ ПАЈЧИН 5/4- 3. НАГРАДА

НАСТАВНИК    МАРИЈА ПРУТКИН

ПОХВАЛА:

ИЛИЈА ИВАНОВИЋ 5/2, НАСТАВНИК    ИВАНА КРУПНИКОВИЋ

 ШЕСТИ РАЗРЕД

МИНА МИЛЕТИЋ 6/1 – 3. НАГРАДА

МИОНА ПЕТРОВИЋ 6/1- 3. НАГРАДА

НАСТАВНИК    ИВАН ЛИСИНАЦ

ПОХВАЛА:

САШКА САВИЋ 6/5, ЈОВАНА НЕШИЋ 6/5

НАСТАВНИК    ИВАНА КРУПНИКОВИЋ

ОСМИ РАЗРЕД

АНДРЕЈ ПЕТРОВИЋ 8/2 – 2. НАГРАДА

НАСТАВНИК    МИРЈАНА ЈЕВРЕМОВИЋ

 

 

СРПСКИ ЈЕЗИК ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ

5,РАЗРЕД  

1.МАТЕЈА МИНИЋ – 3. МЕСТО

НАСТАВНИК СИЛВАНА МИХАЈЛОВИЋ

6,РАЗРЕД

1,ТАМАРА МИЛОСАВЉЕВИЋ- 2. МЕСТО

НАСТАВНИК САЊА МЛАДЕНОВИЋ

7.РАЗРЕД 

1.ХЕЛЕНА ВИДЕНОВИЋ- 1. МЕСТО

НАСТАВНИК  САЊА МЛАДЕНОВИЋ

1.ЈОВАНА ЈОВАЦ- 3. МЕСТО

НАСТАВНИК СИЛВАНА МИХАЈЛОВИЋ

8.РАЗРЕД

ЈОВАНА ТОМИЋ – 2. МЕСТО

АНДРЕА МИЛОШЕВИЋ

ТЕОДОРА ЈЕЛЕСИЈЕВИЋ

НАСТАВНИК САЊА МЛАДЕНОВИЋ

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ТИО

КАТЕГОРИЈА ВАЗДУХОПЛОВНО МОДЕЛАРСТВО

  1. АРСЕНОВИЋ ФИЛИП – МЕСТО

НАСТАВНИК БОЈАН НЕДЕЉКОВИЋ

 

ГРАДСКО ПРВЕНСТВО У ГИМНАСТИЦИ

ЕКИПНО : 1.МЕСТО – НАЈМЛАЂЕ ПИОНИРКЕ 1-4 РАЗРЕД

                                       МЛАЂИ ПИОНИРИ 5-6 РАЗРЕД

                                       СТАРИЈЕ ПИОНИРКЕ 7-8 РАЗРЕД

  1. МЕСТО – МЛАЂЕ ПИОНИРКЕ 5-6 РАЗРЕД

 

ПОЈЕДИНАЧНО: 1. МЕСТО – МАРИЈА ТРЕСКАВИЦА 1-4 РАЗРЕД

                                                     ЖОРИЋ ОГЊЕН 5-6 РАЗРЕД

                                                     ЈОВАНА ГРОЗДАНОВИЋ 5-6 РАЗРЕД

  1. МЕСТО – ЂОРЂЕ ЛАЗАРЕВИЋ 5-6 РАЗРЕД

                                                     АНАСТАСИЈА ЖОРИЋ 7-8 РАЗРЕД

  1. МЕСТО – ДИМИТРИЈЕ ПЕТРОНИЈЕВИЋ 5-6 РАЗРЕД

 

ОБАВЕШТЕЊЕ – УПИС ПРВАКА

Обавештавамо Вас да упис нове генерације првака

у Основну школу “Јован Поповић” ,

за школску 2016/2017.годину,

 почиње 07.3.2016.године.

Полазак у први разред је обавезан за сву децу рођену у периоду од 01.03.2009. до 28.02.2010. године, односно за сву децу која ће до почетка школске године имати најмање 6,5 а највише 7,5 година.

Дете старости од 6 до 6,5 године може да се упише у школу након провере спремности за полазак у школу, а коју врши психолог школе.

За упис је потребна следећа документација:

        –   Потврда о обављеном лекарском прегледу и вакцинацији

        –    Извод из матичне књиге рођених

        – Уверење о завршеном предшколском програму- може се доставити накнадно.

Уписивање деце може се обавити сваког радног дана

 код педагога или секретара школе

 од 8:00h  до 14:00h, улица Балканска 56, Крушевац.

Телефон: 448-054, 448-052

Потребно је да родитељи, приликом уписа, попуне и ПРИЈАВУ ЗА УПИС ДЕТЕТА У ПРВИ РАЗРЕД, коју могу преузети на сајту школе,   www.osjovanpopovic.edu.rs  или добити лично у школи. Као и преузимањем са овог линка ПРИЈАВА И ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УПИС ПРВАКА

Директор школе

Снежана Стефановић Милановић

© 2017: ОШ "Јован Поповић" Крушевац | KABBO Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress