Ученици из наше школе „Јован Поповић“ пешачењем до мудраковачке цркве подржали манифестацију „Међународни дан пешачења“

Дана 15.10.2016. ученици одељења 4/2, учитељица Весна Миленковић и родитељи ученика обележили су Међународни дан пешачења. Окупили су се испред Школе и тачно у 10 сати кренули на своју маршуту. На предлог родитељке, иначе члана Савета родитеља, Драгане Цветковић, као крајња дестинација изабрана је црква Свете Тројице у Мудраковцу. Након сат времена прешли су тачно 6км и стигли до свог циља. У цркви их је дочекао свештеник Иван Цветковић који је подржао ову активност, широм отворио врата цркве и свима се обратио срдачно и лепим речима.
Њихове поруке тога дана су биле:
,,Пешачење је најздравији, а најјефтинији начин рекреације. – Не треба нам посебна опрема у коју треба улагати. Пешачење смањује ризик од појаве дијабетеса, гојазности, болести срца и има благотворни утицај на ментално здравље и расположење.
Колико је пешачење потребно или је најбоље рећи неопходно, требало би да сви знају, али ми смо се одлучили да више не причамо већ да КРЕНЕМО!”