Поводом обележавања Дана вода

Поводом обележавања Дана вода неколико чланова Еколошке секције наше школе и екокоординатор Зорица Јовановић били су у узвратној посети школи ,,Драгомир Марковић,,. Организовано предавање Мајде Адлешић, председнице удружења Водна агенција из Новог Сада, о значају, заштити и чувању воде било је поучно за све присутне. Том приликом је успостављена сарадња са Мајдом од које смо на поклон добили мерач протока воде. Након замене славине монтиран је у просторији продуженог боравка. Учитељице Славица Шћепановић и Зорица Јовановић су окупљеној групи ученика објасниле улогу, значај, начин рада мерача и бележења података. Овом малом, скромном акцијом прикључили смо се међународном програму Водни агент за сколску 2016/2017. годину.

Хвала Мајди, директорима школа, колегама, ученицима…, свима који подрзавају и организују еко сусрете како би се спроводиле овакве акције и ширила сарадња у овој области. Захваљујемо се посебно нашим домарима без којих апарат не би био постављен.
Честитамо ученицима који похађају наставу у продуженом боравку, постали су први Водни агенти у школи.
Ваш еко тим