eTwinning школa за 2020/2021. годину

ОШ “Јован Поповић” је данас награђена ознаком eTwinning школе за 2020/2021. годину.
Додељивањем eTwinning ознаке једној школи, eTwinning препознаје и похваљује укљученост и посвећеност не само појединих eТвинера, већ и целе школе у којој тимови наставника и школских руководилаца раде заједно.

Концепт стицања статуса eTwinning школе је концепт развојног пута са компонентама које је могуће објективно проценити. То није такмичење, већ напредовање са једног нивоа на други.

eTwinning школе:
– Препознате су на европском нивоу као узори за eTwinning и формирају мрежу водећих школа које ће надахнути будуће иницијативе.
– Имају велику видљивост на европском нивоу и имају могућност да покажу своју ознаку за eTwinning школу у промотивним и информативним материјалима.
– Препознате су као лидери у дигиталној пракси, eSafety пракси, иновативним и креативним приступима педагогији подстицању сталног стручног усавршавања особља промовисању праксе колаборативног учења код особља и ученика.

Поносни на нашу школу и тим људи у њој!