ШКОЛСКА СЛАВА

У недељу 27. 1. 2019. у Основној школи „Јован Поповић” обележена је школска слава Свети Сава свечаном Светосавском академијом.
Сви присутни су уживали у пригодном програму који су приредили ученици виших и нижих разреда наше школе,заједно ca својим наставницима и учитељима.
Након изванредног рецитала који је приредила наставница Соња Шароњић Мијајловић, драмски приказ о животу Светог Саве изводе ученици IV-1 уз помоћ својих старијих другова у режији учитељице Милице Тренић.
Уваженим гостима се обратио и наш Светосавски ученик Никола Пуношевац, ученик VIII/1 одељења.
Величанстевеном изведбом духовних песама у којима се исказује велико поштовање, захвалност и љубав према светитељу, посебну духовну ноту дарује нам наставнички и ученички хор, школски ансамбл, мали хор и диригенти – наставнице музичке културе Драгица Калас, Зорица Бабић и Данијела Лазаревић.
Лик Светог Саве дочарао нам је ученик VIII/4 разреда Павле Ивановић
О значају Светога Саве као духовног вође будућих генерација говорила је и ученица Анђелија Марковић, која је освојила 1. место на Светосавском литерарном конкурсу града Крушевца.
Приредбу су симболично затворили наши најмлађи – мали хор и ђаци прваци, казивањем и изведбом одабраних стихова.