СВЕТСКИ ДАН ВОДА 2017

Светски дан вода обележава се сваке године 22. марта. Тај дан је усвојен резолуцијом УН-а у децембру 1992. године и овим даном Уједињене нације желе да подсете на важност заштите вода и на недостатак воде за пиће у многим крајевима света.

Дан вода обележен је и у нашој  школи низом манифестација на иницијативу екокординатора. Тим поводом ученици су направили пригодан програм за ученике ОШ Доситеј Обрадовић који су били гости на манифестацији са низом песама, рецитација, презентацијом и предавањем о води нашег краја као и радионици. Ученици су имали прилике да се упознају са експонатима Фибоначијевим кутијама,  на радионици са филтрацијом воде и на који начин се добија вода за пиће кроз вршњачку едукацију.